İZMİR SAĞLIK TURİZMİ

İZMİR SAĞLIK TURİZMİ

İZMİR’DE CENTRAL HOSPİTAL İLE SAĞLIK TURİZMİ BAŞLIYOR
20 yılı aşkın süredir İzmir’in ilk özel hastanelerinde biri olarak İzmir’in yeni kent merkezi Bayraklı’da sağlık hizmeti veren  İzmir Batı Anadolu Hastaneleri Central Hosptal’da sağlık turizmi başlıyor. İzmir Batı Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Özer Gürbüz, “ Çeşme Çiftlikköy’de bulunan Farm Otel ile birlikte hem sağlık hem tatil bir arada olabilecek” dedi. Op. Dr. Özer Gürbüz, sağlık turizmi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


Türkiye tercih ediliyor
Op. Dr. Özer Gürbüz, “ Almanya basta olmak üzere tüm Avrupa’daki Türkler yaz tatillerini anavatanlarında geçirmek için Türkiye’ye geliyorlar. Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin Sosyal Güvenlik Kurumları Türkiye’deki SGK ile anlaşma yaptılar ve Türkiye’ye gelen vatandaşlarının acil durumlar hariç öncelikle devlet hastanelerinde tedavi edilmelerini arzu ediyorlar. Bu yol, yabancı sigorta kuruluşları için  daha ekonomik olsa da Türkiye’ye turistik ziyarete gelen kişiler için oldukça zor ve külfetli bir yoldur. Çünkü Türkiye de SGK hastaneleri çok yoğun olup tetkikler için 3-5 ay sure verilmektedir” dedi.


Nitelikli Sağlık Hizmeti
İzmir Batıanadolu Hastaneleri ,Central Hospital ve Central Medıcal olarak, öncelikle Almanya dan gelen vatandaşlarımızın hem tatil hem sağlık kontrollerini kısa surede çözmeyi amaçladıklarını belirten Op. Dr. Özer Gürbüz, “ Hastanelerimizde açık kalp ameliyatları dahil her türlü tedavi yapılabilen tam teşekküllü hastanelerdir. Sağlık Bakanlığı tarafında ruhsatlıu ve akredite olup her 3 ayda bir denetlenmektedir. Her türlü sağlık sorunları haricinde saç ekimi, güzellik ve estetik uygulamalar lazer epilasyon, soprano buz lazer  gibi uygulamalar da başarıyla yapılmaktadır. Tüm branşlarda profesör, doçent ve uzman doktorlarla hizmet veriyoruz. Deniz manzaralı hasta odalarında hijyenik ortamda güler yüzlü personel ile nitelikli hizmet veriyoruz” dedi.


3 Farklı Hizmet
Yurt dışından gelen hastalara üç farklı hizmet sunduklarını belirten Op. Dr. Gürbüz, “ Turist olarak gelenler için sağlık, sağlık için gelenlere çeşmede denıze sıfır konumunda olan çeşme Farm Hotel’imizde turizm hizmeti ve son olarak da hem sağlık hem turizm amacıyla gelenlere de önce hastanelerimizde checkup sağlık kontrolleri ve risk analizleri yapıldıktan sonra çeşmedeki otelimizde tatillerini yapmalarını sağlıyoruz. İzmir  Batıanadolu Central Hospital ve Central Medıcal Hastanelerı ile Çeşme Farm Otelimizle bağlantı kuran misafirlerimizin isterlerse havaalanından alıp önce hastanemize daha sonra da otelimize transferini gerçekleştiriyoruz” dedi.


Hem Sağlık Hem Turizm
Hem sağlık hem turizm sloganıyla sağlık turizmi adı altında verdiğimiz hizmet için  misafirlerimiz şayet sağlık amacıyla ülkemize gelmişse turizm hizmetini ücretsiz  veriyoruz” diyen Op. Dr. Gürbüz, “ Yanı denize sıfır konumunda olan ve eşsiz güzellikteki  İzmir – Çeşme tatil beldesinde bulunan otelimizde ücretsiz konaklamalarını sağlıyoruz. Check-up sağlık kontrolü ve risk analizi için değişik oranlarda yapılan ödeme dışında hiçbir ek ücret talep etmiyoruz. Sağlık kontrolleri sırasında çıkan hastalıklarının tedavisi ve gerekirse operasyonları için bağlı oldukları sigorta kuruluşuyla bağlantı kuruyoruz. Şayet misafirlerimiz bir sağlık problemi için bizim hastanelerimize geliyorsa o zaman hastanın sigorta kurumu ile bağlantı kuruluyor ve kişiden hiçbir ücret talep edilmiyor. Bu hastalar tedavi olduktan sonra yine otelimizde ücretsiz konaklama yaparak tatiline devam edebiliyorlar.  Turist olarak gelen misafirler de tatil sırasında hastalanırlarsa yine bizimle bağlantı kurup hizmetlerimizden ücretsiz yararlanabilmektedirler. Sonuç olarak Avrupa dan ülkemize gelen başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm misafirlerimizin İzmir Batıanadolu Central Hospıtal ve Central Medıcal Hastaneleri ile ve Çeşme Farm hotel ile bağlantı kurmaları çok yararlı olacaktır. Hastalarımız internet sitemiz, ya da 0533 372 80 90 no lu  whatsaap hattımızdan bizimle 7 gün/24 saat kesintisiz irtibat kurabilirler. 
 

Fizik Tedavi Hizmeti
Yaşlı ve engelli vatandaşlar içinde tecrübeli bir kadro ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunduklarını belirten Op. Dr. Özer Gürbüz, “Ayrıca diş tedavileri, güzellik estetik uygulamalar, tüm ameliyatlar, saç ekimi, kalp hastalıkları, obesıte cerrahisi, diyabet, sağlıklı zayıflama kürleri, Epilasyon, lazer uygulamaları, göz ameliyatları,kadın hastalıkları, estetik ve jinekolojik ameliyatlar başarıyla yapılmaktadır” dedi.

f

E-Bülten

Whatsapp Destek

Batıanadolu Hastaneleri

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?