İzmir Check-Up

En son ne zaman Check-Up yaptırdınız ?

Sağlığınız için düzenli check up yaptırarak, küçük bir sorunu büyümeden önleyebilirsiniz.
Check Up yaptırmak, kişinin kendi sağlığına yatırımdır. Düzenli check up sayesinde bir hastalık başlangıç aşamasında kontrol altına alınabilir.

Check up: Kelime anlamı olarak genel tarama anlamına gelmektedir. Hiçbir hastalığınız olmasa dahi erken teşhis ve kontrol amacıyla check up yaptırmanız önerilir. “Kişisel Sağlık Taraması” ya da “Periyodik Genel Sağlık Kontrolü” olarak adlandırılan “check-up”, kişilerin herhangi bir sağlık sorunu olmadan, sağlığı korumak, olası hastalık risklerinin erken dönemde tespiti ve tedavisi için uygulanan, herkesin yılda bir kez düzenli olarak yaptırması gereken sağlık taramasıdır. Yaş grubu ve cinsiyete göre check up paketleri farklılık gösterebilir. Genç bireylerde kolesterol, kan şekeri ve kan basıncı değerleri önem göstermektedir.

Check-Up Kimlere Ne Sıklıkta Yapılır?
Check-Up'ın bir başka deyimle genel sağlık kontrolünün, hiçbir şikayet ve hastalığı olmayan tüm kişilere en az yılda bir kez düzenli olarak yapılması önerilir. Ailesel risk faktörlerine (kanser, koroner arter hastası vb.) göre önerilen uygulama tekrar süresi değişebilir. Hamilelerde ve mevcut sağlık sorunları olan hastalarda araştırma amaçlı uygulanması önerilmez.

Neden Check-Up Yaptırmalısınız?
Uzun ve sağlıklı bir yaşam modeli istiyorsanız,
Yoğun yaşamın içinde sağlığınıza zaman ayıramıyorsanız,
Ailenizde sık görülen hastalıklar sizi endişeye düşürüyorsa hemen  check-up yaptırmalısınız.

 

Batıanadolu Hastaneleri
444 0 104

#ozelhastaneler #izmirhastaneler #batianadoluhastaneleri #centralhospital #mersinlitipmerkezi #mavisehirtipmerkez #check-up #erkenteshis #checkup #saglikpaketleri #hayatinizbizimicindegerli #izmircheck-up

f

E-Bülten

Whatsapp Destek

Batıanadolu Hastaneleri

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?